Petőfi Sándor Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium

2021.11.26

Iskolánk, Vecsés város legrégebbi oktatási-nevelési intézménye. Azért is különleges, ugyanis a település egyetlen olyan iskolája, ami gimnáziumi oktatást is biztosít.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

A nyelvi érettségik mellett a többi tárgyakból is emelt szintű vizsgák letétele lehetséges. A nyelv oktatása mellett ápolja a nemzetiségi hagyományokat, kultúrákat, és iskolánk Németországi testvérvárosi kapcsolatokat épített ki. Az elmúlt években sok külső és belső felújítás történt, ami a mindennapi életünket vidámmá teszi.

2019-ben megkaptuk az Ökoiskola címet, ami nagy megtiszteltetést és dicsőséget jelent számunkra.

Iskolakertünk, a Petőfikert minden évszakban gondoskodik számunkra tennivalókról. A kertben termő növényeket tanulóink technika órákon és a szakkörökön nagy élvezettel gondozzák, majd takarítják be. Az iskolakert gondozása által testközelből tapasztalhatják meg tanulóink a növények fejlődését és a természet örök körforgását.

Összegezve tehát elmondhatjuk, hogy intézményünk egy komplex nevelési-oktatási folyamatot teljesít az általános iskolától az érettségiig.

Iskolánk életében nagy szerepet játszik a hit. Intézményünkkel szemben található a Jézus szíve templom, ahol Dr. Huszka Mihály plébános úr tart szentmiséket. Két hetente szokott lenni diákmise, ami év közbeni lelki feltöltődést ad a gyerekeknek.

Egy kis betekintés az iskolába: